Report

Bitcoin

Po víkendovej čiernej nedeli, kedy záujem o Bitcoin klesol na najnižšiu hodnotu v roku 2018, /zobchodovaných bolo iba 588 tisíc kusov, %ALTC= 3,58%, červená šípka na grafe nižšie/ sa včerajší deň sa niesol v očakávaní zmeny nálady investorov.

Pozitívnu zmenu nálady investorov včera ráno  signalizoval stúpajúci kĺzavý 24 hodinový index %ALTC  /písali sme o tom/. Tento trend pokračoval celý deň až do záverečnej hodnoty 4,31% /modrá šípka/ so sprievodným zvyšovaním ceny.

 

chart (15)2

pubchart

Bitcoinov sa v pondelok predalo o 140 tisíc kusov viac ako v nedeľu, čo je takmer 24 percentný nárast.

Oranžová šípka , stav dnes k 10:00 hod, signalizuje trend vzostupu BTC %ALTC  aj naďalej, nakoľko ide o kĺzavý priemer za posledných 24 hodín.

Zároveň stúpa index “BTC $  % (24)” na aktuálnu hodnotu 39,49%,  čo je dôkazom návratu dôvery investorov k Bitcoinu.

Vysvetlivky :

 %ALTC  – Podiel počtu zobchodovaných kusov meny v % z celkového počtu kusov meny v obehu /Circulating Supply/

$  % (24) – Percentuálny podiel zobchodovaného objemu meny v USD , na celkovom dennom obchode všetkých mien /$ Volume (24)/

V TOP 6 sa rovnako zvýšili hodnoty %ALTC, aj keď najväčšiu zásluhu má na tom iba BTC a LTC.

chart (16)

Naďalej pokračuje vysoký záujem investorov o Litecoin,  kde včerajšia hodnota %ALTC presiahla 10%, čo je v týchto dňoch v TOP10 nezvyčajne vysoká hodnota.

chart (17)

Bez ohľadu na signály oživenia trhu kryptomien, zostáva celkový denný objem obchodov v dolároch /$ Volume (24)/  stále na veľmi nízkej úrovni,  oproti maximálnym hodnotám.

V tejto chvíli  20,2 miliardy USD predstavuje iba zlomok z nedávnych  čias, keď KryptoRally ohúrila celý svet

Pre KryptoManiakov spracoval Ing. Miroslav Plocháň